| datum | 13 mei 2026 |
|---|---|
| tijd | 18.00 uur - 22.00 uur |
| locatie | PERRON-3, Rosmalen |
| onderwerp | Help! Is er een dokter aan boord? |
| accreditatie status | Accreditatie toegekend |
| accreditatie punten | 2 punten |
| kosten | Geen |
Op woensdag 13 mei 2026 organiseert de KNMG Oost Brabant een bijeenkomst met als thema: ‘Help, is er een dokter aan boord?’ Velen van ons hebben het wel eens meegemaakt: je zit in het vliegtuig en dan
klinkt plots die ene vraag door de cabine: “Is er een dokter aan boord?”
Je kijkt om je heen. Staat er iemand op? Ben je opgelucht als dat zo is of voel je juist de aarzeling om zelf uit je stoel te komen? Wat is er aan de hand? Wat kun (of moet) je doen? Welke medische (hulp)middelen zijn eigenlijk beschikbaar aan boord? En hoe zit het met de juridische verantwoordelijkheid?
Tijdens deze bijeenkomst neemt Peter Nijhof, huisarts en luchtvaart-/LCR-reizigersgeneeskundige, je mee in de medische aspecten van vliegen. Hij bespreekt medische incidenten tijdens de vlucht en gaat in op de vraag wanneer iemand ‘fit to fly’ is. Aansluitend belicht Cristian Oranje, arts en meester in de rechten, de juridische aspecten van hulpverlening aan boord.
Een avond vol praktische kennis en heldere inzichten georganiseerd voor iedereen die wel eens in een vliegtuig zit en zich afvraagt: wat kan en moet ik doen als die vraag wordt gesteld?
Wij hopen je op woensdag 13 mei in Rosmalen te mogen verwelkomen!
18.00 uur Inloop met broodjes en soep
18.45 uur Welkom
18.50 uur Peter Nijhof, huisarts en luchtvaart-/LCR reizigersgeneeskundige: Medische aspecten van vliegen en medische incidenten tijdens de vlucht:
- Fysiologische en medische aspecten van luchtvaart
- Medisch akkoord/Fit to fly?
- Inflight Medical Incidents
19.50 uur Vragen
20.00 uur Pauze
20.15 uur Cristian Oranje, arts en meester in de rechten: Juridische aspect van hulpverlening aan boord
21.30 uur Vragen
21.40 uur Afsluiting door de voorzitter van het bestuur van het KNMG district Oost-Brabant
Hierna korte borrel en napraten
Aanmelden kan via deze button: