datum | 05 oktober 2023 |
---|---|
tijd | 19.00 - 22.30 uur |
locatie | Hof Olmenstein, Kloetinge |
onderwerp | “Ontwikkelingen binnen 4 vakgebieden in de geneeskunde" |
accreditatie status | Accreditatie toegekend |
accreditatie punten | 3 ABAN |
kosten | Gratis |
In april 2022 hebben we 3 presentaties van medisch specialisten uit de ziekenhuizen gehad over ontwikkelingen binnen hun vakgebied. Daarbij was er gedurende de presentaties en aansluitend hieraan de mogelijkheid om vragen te stellen aan dezelfde specialist over andere onderwerpen binnen hun vakgebied. Deze formule was succesvol, zodat we dit willen herhalen. Na elke voordracht van 25-30 minuten is een speciaal tijdsblok ingeruimd van 10-15 minuten om gelegenheid te geven vragen, lastigheden en echte praktijkperikelen in te brengen die passen binnen het vakgebied van de desbetreffende spreker.
Hieronder vindt u het programma en de praktische informatie.
Tot 5 oktober!
Bestuur KNMG district Zeeland/West-Brabant: Ronald Rohling, Frans van Empel en Martin Ton.
19.00 uur: Inloop, ontvangst met koffie/thee/fris.
19.15 uur: Opening door de voorzitter.
19.20 uur: Marijn Holl, cardioloog ADRZ: Bij verschillende hartziekten kunnen ventriculaire oftewel levensbedreigende hartritmestoornissen ontstaan. Een ICD (implantable Cardioverter Defibrillator) kan in het lichaam geïmplanteerd worden met als doel plots overlijden door deze ritmestoornissen te voorkomen. Een ICD kan namelijk abnormale ritmes detecteren en hierop reageren. In het ADRZ worden ICD’s gecontroleerd en we streven ernaar om deze ook hier te kunnen implanteren.
20.00 uur: Käthe Noz, dermatoloog ADRZ: De meest voorkomende vorm van kanker is huidkanker. Er wordt uitleg gegeven over diverse vormen van huidkanker: basaalcelcarcinoom, plaveiselcelcarcinoom en het melanoom. De incidentie van deze tumoren neemt toe, maar dit wisselt binnen de diverse regio’s in Nederland. Hierop wordt nader ingegaan. Daarnaast is preventie belangrijk: voorkomen dat huidkanker ontstaat. Bepaalde aandoeningen geven een grotere kans om in een maligniteit te ontaarden. Dit wordt nader toegelicht aan de hand van diverse voorbeelden.
20.40 uur: Pauze.
20.50 uur: Erik Planken, uroloog ADRZ: Prostaatcarcinoom neemt toe in frequentie. Dit heeft te maken met vergrijzing. In 2018 werd een bevolkingsonderzoek op prostaatkanker afgewezen, omdat de nadelen groter waren dan de voordelen. Inmiddels zijn er wat andere inzichten en wordt bekeken of een bevolkingsonderzoek bij een deel van de populatie een optie kan zijn. Dat kan wel een toename geven van behandelingen van prostaatkanker. Met het tekort aan menskracht in de zorg zal het ook een uitdaging worden om hierop in te spelen. Hierop wordt nader ingegaan.
21.30 uur: Xavier Brouha, KNO arts: slechthorendheid is een probleem dat toeneemt. Door het gebruik van persoonlijke muziekspelers, alsook bezoek aan muziekfestivals met een hoge geluidsblootstelling, zijn er steeds meer jongeren met een verminderd gehoor. Andere vormen van geluidschade zijn tinnitus, hyperacusis en diplacusis. Er wordt uitleg gegeven over slechthorendheid en andere vormen van geluidschade en de gevolgen die dit kan hebben op gezondheid en werk. Preventie is daarom belangrijk! Ook wordt er uitleg gegeven over diverse onderzoeken.
22.10 uur: Afronding voorzitter.
22.15 uur: Napraten met hapje en drankje.
Via onderstaande button:
Aanmelden